Kurslar için Lead Generation ve Dijital Pazarlama

Özel kursunuzun görünürlüğünü arttırarak daha fazla öğrencinin size ulaşmasına yardımcı oluyoruz.

Kurslar için Lead Generation: Daha Fazla Öğrenci Çekin

Kurslar için Dijital Pazarlama Stratejileri ile Görünürlüğünüzü ve Öğrenci Kayıtlarını Artırın

Neredeyse her sektör için geçerli olan dijital ortamda var olma zorunluluğu kurslar için de geçerli. Öğrenciler Google aramaları ile güvenebilecekleri bir kurs ararken sizin üst sıralarda çıkmamanız, Google Haritalar’da yer almamanız ya da sosyal medyada faal olmamanız düşünülemez. Bu nedenle lead generation kurslar için oldukça önemli bir araçtır.

Kurslar için için Lead Generation hizmetimiz ile öğrencilerin size özel kuracağımız bir web sitesi üzerinden size ulaşmasını kolaylaştırıyoruz. Her ay belirli sayıda öğrencinin kursunuz hakkında bilgi almak için size ulaşmasını garantiliyoruz.

Hemen bugün, bize ulaşarak ücretsiz potansiyel incelemesi yaptırın. Ücretsiz denememiz ile kursunuza daha fazla nasıl öğrenci kaydı yaptıracağınızı öğrenin.

Kursunuza Ait Ücretsiz Potansiyel İncelemesi ve Bilgilendirme için Bize Ulaşın

Kurslar için Lead Generation Nedir?

Bir kurs olarak öğrencilerinizin eğitim verdiğiniz konuda size kolaylıkla ulaşmasını istersiniz. Tanım olarak, “Lead” sunulan herhangi bir hizmet ile ilgilenen kişidir. Lead Generation ise bu kişileri bulmak demektir.

Kurslar için Dijital Pazarlama ve Lead Generation

Kurslar için lead generation ise sunduğunuz kurslarla ilgilenen öğrencilerin sizlere ulaşmasını sağlamaktır. İnternet üzerinden kursunuzu bulan ve bilgi almak için sizi arayan kişi sayısını arttırmak iyi bir lead generation kampanyasının hedefidir.

Böyle bir çalışma için öncelikle hedef kitlenizi belirlemeniz gerekir. Örneğin, DGS Kursu için yapacağınız bir lead generation kampanyası ile güzel sanatlar fakültesine hazırlık kursu için yapacağınız lead generation çalışmaları farklılıklar gösterecektir.

Bir sonraki adımda, potansiyel öğrencilerinize nasıl ulaşacağınızı belirlemeniz gerekecektir. Bu adımda belirleyeceğiniz araçlar, anahtar kelimeler vs. başarınızı doğrudan etkileyecektir. 110 Media olarak birlikte çalıştığımız kurslardan kazandığımız dijital pazarlama tecrübesi ile bu konuda size yardımcı olacağız.

kurslar için dijital pazarlama ve lead generation

Kurslar için Lead Generation Hizmetimiz Nasıl Çalışır?

Hızlı yüklenen, arama motoru optimizasyonlu (SEO) ve kaliteli içeriği sahip siteler ile kursunuzda verdiğiniz eğitimlerle ilgilienen kişilerin size ulaşmasını sağlıyoruz. Lead generation kampanyalarımız ile kayıt olan öğrenci sayınızı arttırıyoruz.

January 1, 2019

Sunulan Hizmetin Belirlenmesi

Kurslar için yaptığımız dijital pazarlama çalışmalarında odaklanmanın faydasına inanıyoruz. Bu nedenle sizden öncelikli olarak sunduğunuz hizmetleri ve bunlar arasından size en yüksek getiriyi sağlayanları isteyeceğiz. Örneğin, “çizim kursu” ve “güzel sanatlar fakültesine hazırlık kursu” hizmetleri veren bir kurs için ikinci hizmet daha yüksek getiriye sahip olduğundan öncelikli olarak bu eğitimle ilgilenen öğrencileri hedefliyor olacağız.

January 1, 2019
January 1, 2019

Hedeflenen Bölgenin Belirlenmesi

Günümüzde, kullanıcıların %60’tan fazlasının yaptıkları yerel bir arama sonrasında işletmeyi ziyaret ediyor. Örneğin, “Kadıköy dgs kursu” diye arama yapan birisi büyük ihtimalle kayıt olmayı düşünüyor. Dolayısıyla, hedeflediğiniz bölgeyi doğru belirlemek gerekiyor. Kadıköy’deki bir DGS kursuna Avcılar’dan bir kişinin kayıt olma ihtimali düşük olacaktır. Reklamlar, metinler ve diğer her şey konumunuza göre optimize edilecektir.

January 1, 2019
January 1, 2019

Kursun Potansiyelinin İncelenmesi

Google ve diğer araçlardan aldığımız verileri kullanarak belirlediğiniz eğitimler ve bölgeler özelinde potansiyel incelemesi yapacağız.

January 1, 2019
January 1, 2019

Teklif

Eğer yaptığımız potansiyel incelemesi sonucu olumluysa her ay belirli sayıda öğrencinin sizinle irtibata geçmesini garanti eden bir teklif ile geleceğiz. Örneğin, bir DGS kursu iseniz Ağustos ve Ocak ayları arasında her ay en az 8 kişinin sizinle irtibata geçmesini garanti edeceğiz. Ya da bir ehliyet kursu için yıl boyunca her ay belirli sayıda kişinin aramasını garanti ediyor olacağız.

January 1, 2019
January 1, 2019

Mobil Uyumlu ve Hızlı Bir Web Sitesi Tasarlanması

Veriler üzerinden belirlediğimiz hizmetler ve bölgelere odaklanan mobil uyumlu ve hızlı bir web sitesi tasarlayacağız. İçerikleri profesyonel yazarlar tarafından hazırlanan bu web sitesi ziyaretçileri iletişim formu ve arama ile sizinle irtibata geçirmek için optimize edilmiş olacak.

January 1, 2019
January 1, 2019

Raporlama

Sizin için hazırladığımız lead generation sitesi üzerinden gelen aramalar ve iletişim formlarını size yönlendirecek ve düzenli raporlarla performansları sizinle paylaşacağız. Hangi aramaların ve iletişim formlarının sizin için hazırladığımız web sitesi üzerinden geldiğini bileceksiniz. Performans ve geri dönüşüm takibi açısından bu verileri şeffaf bir şekilde sunuyor olacağız.

January 1, 2019

Kursunuza Daha Fazla Öğrenci Çekmenize Yardımcı Olalım

Bize ulaşarak verdiğiniz eğitimler üzerinden öğrencilerin size ulaşmasını nasıl kolaylaştırdığımızı öğrenin. Her ay belirli sayıda öğrencinin size ulaşmasını garanti eden lead generation hizmetimizle büyüyün.

Kurslar için Sunduğumuz Diğer Dijital Pazarlama Hizmetleri

Lead generation konusunda uzmanlaşmış bir dijital ajans olmakla birlikte çalıştığımız kurslara dijital kanallardan olabildiğince faydalanabilmeleri için bilgi ve tecrübemiz kapsamında gerekli her türlü desteği sunuyoruz. Kopyala yapıştır çözümlerden öte, sizlere ve işletmenize özel çözümler sunuyoruz.

Kurslar için Web Tasarım

Zaten bir kursunuz varsa ve rakiplerinizin web sitelerini kontrol ettiyseniz, ülkemizdeki pek çok kursun eski web sitelerine sahip olduğunu göreceksiniz. Günümüzde site ziyaretlerinin %75’e yakını mobil cihazlar üzerinden olduğundan, web siteniz kesinlikle mobil uyumlu olmalıdır. Kurslar için web tasarım yaptığımızda site hızını ve mobil uyumluluğu en ön planda tutuyoruz. Diğer taraftan profesyonel içeriklerle ziyaretçileri lead’lere dönüştürmenize yardımcı oluyoruz.

Kurslar için dijital pazarlama
kurslar için seo

Kurslar için SEO(Arama Motoru Optimizasyonu)

Organik aramalar kurslarınıza kaliteli trafik çekmenin en faydalı yoludur. Kopyala yapıştır içerikler yerine potansiyel öğrencilerinize değer katacak, profesyonelce yazılmış içeriklerle ve kurs sitelerinizin SEO’su ile arama sonuçlarında üst sıralara çıkabilirsiniz. Öncelikli olarak yapacağımız SEO analizi ile sorunları ve geliştirilebilecek alanları belirler ve bir strateji doğrultusunda iyileştirme yaparız. Şeffaf sürecimizle, SEO hizmetlerimizin sonuçlarına ilişkin tam bir görünürlük sağlarken sizleri süreç hakkında bilgilendirecek aylık raporlar sunarız.

Kurslar için Dijital Pazarlama ve Lead Generation Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kursunuzu Büyütmenize Yardımcı Olalım

Kurslar için lead generation hizmetimizden faydalanarak öğrencilerin kendilerine ulaşmasını kolaylaştıran kurs sahiplerinin arasına katılın. Ücretsiz olarak kursunuzun lead generation potansiyelini inceleyerek sizlere bir teklif verelim. Ücretsiz deneme süresince sistemimizin nasıl çalıştığını öğrenin. İsterseniz aylık veya yıllık paketlerimizi alarak öğrenci kayıt sayısını artırın.