Doktorlar için Lead Generation ve Dijital Pazarlama

Dijital dünyada görünürlüğünüzü artırarak hastalarınızın size ve sunduğunuz tedavilere ulaşmasını kolaylaştırıyoruz.

Doktorlar için Lead Generation: Hastalarınızın Size Ulaşmasını Kolaylaştıran Çözümler

Doktorlara Özel Dijital Pazarlama Stratejilerimiz ile Kliniğinizin Potansiyelini Artırın

Kliniğinizde sunduğunuz tedavilerle ilgilenen hastaların size daha kolay ulaşmasını mı istiyorsunuz? Doktorlar için Lead Generation hizmetimiz sizin için en doğru çözüm olabilir. Etkili ve doğru dijital pazarlama stratejileriyle her ay belirli sayıda kişinin size ulaşmasını sağlıyoruz.

İnsanlar her geçen gün teknolojiyi daha fazla kullanıyor ve bu gelişimi takip edemeyen kişiler ve işletmeler rekabetin gerisinde kalıyor. Bu durum sağlık sektörü ve doktorlar için de aynı. Hastalarınız artık tedavileri internetten aratıyor, sosyal medya aracılığıyla doktorlarını buluyorlar. Dolayısıyla dijital dünyada var olmak kaçınılmaz hale geldi.

110 Media olarak biz, sunduğunuz tedavilerle ilgilenen hastaların size ulaşmasını kolaylaştıracak çözümler sunuyoruz.

İletişim formunu doldurarak ya da bizi arayarak ücretsiz potansiyel incelemesi yaptırabilir ve sunduğumuz çözümler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ücretsiz Potansiyel İncelemesi ve Bilgilendirme için Bize Ulaşın

Doktorlar için Lead Generation Nedir?

Bir doktor olarak sunduğunuz tedavileri bu tedavilerle ilgilenen hastalarla buluşturmak istersiniz. Hastalarınız bilgi almak veya tedavi olmak için sizinle irtibata geçer. “Lead” herhangi bir şekilde sunduğunuz tedavilerle ilgilenen kişi demektir. Lead Generation ise bu kişileri bulma. Dolayısıyla doktorlar için lead generation sunduğunuz tedavilerle ilgilenen hastaların size ulaşmasını sağlama olarak tanımlanabilir.

Doktorlar için Dijital Pazarlama

Pazarlama ya da marketing kulağa sağlık sektörü için doğru bir tabir değilmiş gibi gelebilir. Ancak, kullanılan araç ve yöntemler ile hedefler göz önünde alındığında sağlık sektöründe yapılan markalaşma, reklam, SEO gibi çalışmalar dijital pazarlama konseptinin içinde yer alır.

Sağlık sektörü için de web sitesi, içerik pazarlaması, e-posta veya SMS pazarlaması, SEO ve dijital reklamlar hastaların sizi bulmasını kolaylaştırmak açısından zaruridir. Tabii ki doğası itibariyle sağlık sektöründeki bu tür çalışmalarda farklı bir hassasiyet gerekir. Dolayısıyla, doktorlar için dijital pazarlama doğru planlanmalı ve etkili bir şekilde yapılmalıdır.

Doktorlar için lead generation ve dijital pazarlama

Doktorlar için Dijital Pazarlamanın Farkı

Kişilerin sağlıkları ile doğrudan ilişkili olması, gerek Sağlık Bakanlığı gerekse diğer meslek kuruluşları tarafından çerçevesi çizilmiş olması itibariyle doktorlar için dijital pazarlama diğer sektörlerden oldukça farklıdır. Belirttiğimiz bu çerçevede kalmak koşuluyla doğru bir dijital pazarlama için şu adımlar izlenebilir.

Hedef kitlenizin belirlenmesi: Sunduğunuz tedavilere göre hedef kitleniz de değişecektir. Örneğin, obezite cerrahisi hedef kitlesi ile dudak dolgusu hasta hedef kitlesi farklıdır.
Kullanılacak araçların belirlenmesi: Hedef kitlenize ulaşmak için en doğru araçlar nelerdir? Örneğin, Instagram kullanıcı profili, Facebook’a kıyasla daha gençtir. Veya Google reklamlarda arama maksadı belliyken, Instagram’da ihtiyacı siz oluşturursunuz. Doktorlar için dijital pazarlama yapılırken doğru araçların belirlenmesi çalışmaların başarısını doğrudan etkiler.
Strateji: Çalışmalarınızda nasıl bir yol izleyeceğinize karar vermeniz gerekir. Tek bir kanaldan mı yoksa birden fazla kanaldan mı dijital pazarlama yapacaksınız? Seçeceğiniz doktor dijital pazarlama ajansı bu konuda size yardımcı olacaktır.
Raporlama ve Yorumlama: Ölçemediğiniz şeyleri kolaylıkla değiştiremezsiniz. Dolayısıyla dijital pazarlama kampanyalarınızın performansını ölçebiliyor olmanız gerekir. İyi bir doktorlar için dijital pazarlama ajansı sizlere düzenli raporlar sunarak, sizleri performans hakkında bilgilendirir.

Doktorlar için Lead Generation Hizmetimiz Nasıl Çalışır?

Mobil uyumlu, hızlı ve ziyaretçileri lead’lere dönüştüren web siteleri ile hastalarınızın sizlere ulaşmasını kolaylaştırıyoruz. Doktorlar için lead generation sürecinin nasıl çalıştığına aşağıda göz atabilirsiniz.

January 1, 2019

Odaklanacağımız Tedavilerin Belirlenmesi

Yapılacak doktor lead generation sitelerinde belirli bir tedavi grubuna odaklanmayı tercih ediyoruz. Örneğin, estetik sitesi yerine burun estetiğine odaklanmak kaynak ve zamanın etkili kullanımı açısından daha faydalı olacaktır. Dolayısıyla, ilk aşamada sizden sunduğunuz tedavileri ve bunların önceliklendirmesini talep ediyor olacağız.

January 1, 2019
January 1, 2019

Hedeflenen Lokasyonun Belirlenmesi

Hastalarınız Türkiye’nin her tarafından mı geliyor, yoksa sadece İstanbul’dan mı? Lokasyonu daraltmak potansiyeli düşürürken, dönüşüm oranını arttıracaktır. Burada dengeli bir çalışma yaparak, sunduğunuz tedaviler ve hedeflediğiniz bölgeyi belirleyeceğiz. Örneğin, Ankara’daki bir hasta obezite ameliyatı için İstanbul’a gelebilirken, muhtemelen basit bir dudak dolgusu için gelmeyecektir.

January 1, 2019
January 1, 2019

Potansiyel İncelemesi

Üçüncü parti yazılımlar ve Google verilerini kullanarak sunduğunuz hizmetler ve hedeflediğiniz bölge özelinde bir potansiyel incelemesi yapacağız. Eğer sunduğunuz tedavi o bölgelerde yeterli hacme sahipse bir sonraki adıma geçebiliriz. Değilse, maalesef lead generation hizmetimizin sizin için uygun olmadığını belirtiyor olacağız.

January 1, 2019
January 1, 2019

Teklif

Analizlerin sonucu olumluysa, size her ay belirli sayıda hastanın size telefon ya da iletişim formu ile ulaşacağını garanti eden bir teklif sunacağız. Bu garanti, tamamen veri odaklı bir çalışmanın sonucudur.

January 1, 2019
January 1, 2019

Web Sitesi Tasarımı

Yapacağımız çalışmalar ile sunduğunuz tedavilere ilişkin bir web sitesi tasarlayacağız. İçerikleri profesyonel yazarlar tarafından hazırlanacak bu web siteleri hızlı ve mobil uyumlu olacaktır.

January 1, 2019
January 1, 2019

Raporlama

Her ay göndereceğimiz raporlarla o ay içinde bizim aracılığımızla kaç hastanın size ulaştığını görebileceksiniz.

January 1, 2019

Hastalarınızın Size Ulaşmasını Kolaylaştıralım

Doktorlar için lead generation ve dijital pazarlama hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bize ulaşın. Sunduğunuz tedaviler ve konumunuz özelinde ücretsiz bir potansiyel çalışması yaparak sizin için ne tür çözümler üreteceğimizi öğrenin.

Doktorlar için Sunduğumuz Diğer Dijital Çözümler

Lead generation konusunda uzmanlaşmış bir dijital ajans olmakla birlikte çalıştığımız doktorların dijital kanallardan olabildiğince faydalanabilmeleri için bilgi ve tecrübemiz kapsamında gerekli her türlü desteği sunuyoruz. Kopyala yapıştır çözümlerden öte, size özel çözümler sunuyoruz.

Hızlı, Etkileyici ve Zengin İçerikli Web Siteleri

Piyasada pek çok web sitesinin zayıf ya da kopyala yapıştır içeriklere sahip olduğunu fark etmişsinizdir. Diğer taraftan eski görünümlü ya da yavaş yüklenen siteler de oldukça yaygın. Doktorlar için web sitesi tasarımı yaparken hem profesyonel imajınızı destekleyen görsel zenginliğine sahip hem de mobil uyumlu ve hızlı siteler yapmayı hedefliyoruz.

Sağlık sektörüne ilişkin içerik yazma konusunda uzman yazarlarımız tedavileriniz hakkında okuyuculara değer katacak metinler kaleme alır. Bu sitelerin, kliniklerinizin internete açılan kapısı olduğu bilinciyle, marka değerinizi arttıracak özelliklere sahip olmasını istiyoruz.

Doktorlar için lead generation
doktorlar için SEO

Doktorlar için Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Doktorlar için yapılan web sitelerinde kötü veya zayıf içeriklerin size ve hastalarınıza hiçbir fayda getirmediğini söyleyebiliriz. Organik aramalarda üst sıralara çıkabilmeniz için mevcut sitelerinizi arama motorlarına uyumlu hale getiriyoruz. Site içi, teknik ve site harici düzetmeleri yaparak performansınızı geliştiriyoruz. Bizler kalitesiz sitelere verilen backlinklere, kopyala yapıştır metinlere inanmıyoruz. Kaliteli ve değer katan içerikler ile uzun vadede başarılı olacağımızı göreceksiniz.

Üstelik SEO raporlarımızla web sitelerinizin performansının nasıl iyileştiğini takip edebileceksiniz.

Doktorlar için Dijital Pazarlama ve Lead Generation Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Doktorlar için Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital pazarlama içinde içerik pazarlaması, e-posta pazarlaması, dijital reklamlar, sosyal medya pazarlaması ve daha fazlasını barındırır. Doktorlar için yapılan dijital pazarlama meslek kuruluşları ve Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen kurallar çerçevesinde bu araçların kullanılmasıdır.

Lead Generation Hizmetiniz Nasıl Çalışır?

Doktorlar için Lead Generation hizmetimiz sunduğunuz tedavilerle ilgilenen hastaları sizlerle buluşturan etkin bir çözümdür. Yapacağımız analizlerle her ay belirli sayıda hastanın size ulaşmasını sağlıyoruz.

Kaliteli Lead Ne Demektir?

Lead sunduğunuz tedavi ile ilgilenen kişi demektir. Biz verdiğimiz garantilerde sadece kaliteli lead’leri sayıyoruz. Yani, sizi sadece fiyat sormak için arayan birini değil, randevuya gelen ya da iletişim bilgilerini bırakarak geri aranmak isteyen birisini kaliteli lead olarak görüyoruz.

Doktorlar için Web Sitesi Tasarımı Yapıyor Musunuz?

Evet. Doktorlar için web sitesi yaparken şablon tasarımlar kullanmak yerine size özel web siteleri yapıyoruz. Sitelerimiz profesyonel yazarlar tarafından hazırlanmış içeriklere, mobil uyumluluğa ve arama motoru optimizasyonuna sahip ilgi çekici ve modern görünümlüdür.

Doktorlar için Lead Generation Sisteminizi Ücretsiz Deneyebilir Miyim?

Elbette. 2 haftalık deneme süresince hastaların size nasıl ulaştığını ve sunduğunuz tedavilerle ilgili bilgi veya randevu aldığını görebilirsiniz. Bu süre sonunda devam etmek istemezseniz herhangi bir ücret ödemezsiniz.

Doktorlara Özel Dijital Pazarlama Çözümlerimizle Büyüyün

Doktorlar için lead generation hizmetimizle her ay belirli sayıda hasta sunduğunuz tedavilerle ilgili sizinle irtibata geçsin. Doktorlar için dijital pazarlama ajansı hizmetlerimiz kapsamında sizin için nasıl çözümler üretebileceğimizi bize ulaşarak öğrenin.